Home / Oscillators / CA25C33E3GNT
CA25C33E3GNT
detaildesc
CA25C33E3GNT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C33E3GNT
Description:
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 33.333 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 20mA