Home / Oscillators / CA25C2604GLT
CA25C2604GLT
detaildesc
CA25C2604GLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C2604GLT
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Mfr CTS-Frequency Controls
Type XO (Standard)
Output HCMOS, TTL
Series CA25
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Function Enable/Disable
Frequency 26 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 20mA