Home / Oscillators / CA25C2504INT
CA25C2504INT
detaildesc
CA25C2504INT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C2504INT
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 20mA