Home / Oscillators / CA25C24C2PLT
CA25C24C2PLT
detaildesc
CA25C24C2PLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C24C2PLT
Description:
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 20mA