Home / Oscillators / CA25C1202HMT
CA25C1202HMT
detaildesc
CA25C1202HMT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C1202HMT
Description:
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 12 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 15mA