Home / Oscillators / CA20C2603HLR
CA20C2603HLR
detaildesc
CA20C2603HLR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA20C2603HLR
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS TTL
Series CA20
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Function Enable/Disable
Frequency 26 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 20mA