Home / Oscillators / CA20C2402PLT
CA20C2402PLT
detaildesc
CA20C2402PLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA20C2402PLT
Description:
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
Function Enable/Disable
Frequency 24 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 20mA