Home / Ceramic Capacitors / C927U332MZVDAAWL35
C927U332MZVDAAWL35
detaildesc
C927U332MZVDAAWL35
KEMET
Product No:
C927U332MZVDAAWL35
Description:
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 3300 pF
Applications Safety
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 440VAC
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C