Home / Ceramic Capacitors / C927U330JZNDAA7317
C927U330JZNDAA7317
detaildesc
C927U330JZNDAA7317
KEMET
Product No:
C927U330JZNDAA7317
Description:
CAP CER 33PF 440VAC C0G/NP0 RAD
User Guide
Mfr KEMET
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package Tape & Box (TB)
Ratings X1, Y2
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 33 pF
Applications Safety
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 440VAC
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C