Home / Ceramic Capacitors / C927U330JYNDBAWL40
C927U330JYNDBAWL40
detaildesc
C927U330JYNDBAWL40
KEMET
Product No:
C927U330JYNDBAWL40
Description:
CAP CER 33PF 400VAC C0G/NP0 RAD
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 33 pF
Applications Safety
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C