
KEMET
Product No:
C322C333J5R5TA
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
26 Weeks
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.399
$0.399
10
$0.28405
$2.8405
50
$0.2147
$10.735
100
$0.187055
$18.7055
500
$0.138548
$69.274
1000
$0.117772
$117.772
2500
$0.110846
$277.115
5000
$0.103911
$519.555
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | KEMET |
| Series | GoldMax 300 Comm X7R |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads |
| Capacitance | 0.033 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Base Product Number | C322C |
| Height - Seated (Max) | 0.260" (6.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |