
KEMET
Product No:
C322C102K1G5TA7301
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
26 Weeks
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.399
$0.399
10
$0.27645
$2.7645
50
$0.19342
$9.671
100
$0.165775
$16.5775
500
$0.124355
$62.1775
1000
$0.105004
$105.004
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | KEMET |
| Series | GoldMax 300 Comm C0G |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Base Product Number | C322C |
| Height - Seated (Max) | 0.260" (6.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |