
KEMET
Product No:
C0805C226M8PAC7800
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
51 Weeks
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.27645
$2.7645
50
$0.20881
$10.4405
100
$0.18183
$18.183
500
$0.13471
$67.355
1000
$0.114504
$114.504
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | KEMET |
| Series | SMD Comm X5R |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | C0805C |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |