
KEMET
Product No:
C0603X681J5GAC7867
Manufacturer:
Package:
-
Manufacturer Standard Lead Time:
32 Weeks
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.418
$0.418
10
$0.2926
$2.926
50
$0.20444
$10.222
100
$0.175275
$17.5275
500
$0.13148
$65.74
1000
$0.111026
$111.026
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
| Mfr | KEMET |
| Series | SMD Comm C0G Flex |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL, Soft Termination |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 680 pF |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.034" (0.87mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | C0603X |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |