Home / Ceramic Capacitors / C0603C332G3GECAUTO
C0603C332G3GECAUTO
detaildesc
C0603C332G3GECAUTO
KEMET
Product No:
C0603C332G3GECAUTO
Description:
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 0603
User Guide
Mfr KEMET
Series ESD SMD Auto C0G
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Low ESL
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications Automotive, ESD Protection
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number C0603C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C