Home / Fixed Inductors / BSCQ000603035N1S00
BSCQ000603035N1S00
detaildesc
BSCQ000603035N1S00
Chilisin Electronics
Product No:
BSCQ000603035N1S00
0201
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Features -
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 5.1 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Current Rating (Amps) 330 mA
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 6.1GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz