Home / Fixed Inductors / BSCQ000603031N8SHR
BSCQ000603031N8SHR
detaildesc
BSCQ000603031N8SHR
Chilisin Electronics
Product No:
BSCQ000603031N8SHR
Features -
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 1.8 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201
Frequency - Self Resonant 10GHz
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 500 MHz