Home / Fixed Inductors / BPSL00191571220M00
BPSL00191571220M00
detaildesc
BPSL00191571220M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSL00191571220M00
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
DC Resistance (DCR) 47mOhm
Current Rating (Amps) 3.5 A
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz