Home / Fixed Inductors / BPSF00070732151M00
BPSF00070732151M00
detaildesc
BPSF00070732151M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSF00070732151M00
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 150 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 370mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz