Home / Fixed Inductors / BPSF00060628220M00
BPSF00060628220M00
detaildesc
BPSF00060628220M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSF00060628220M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
2424
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2424 (6060 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) 104mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.3 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package 2424
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 770mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz