Home / Fixed Inductors / BPSD00100940470K00
BPSD00100940470K00
detaildesc
BPSD00100940470K00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00100940470K00
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 47 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz