Home / Fixed Inductors / BPSD00050432151M00
BPSD00050432151M00
detaildesc
BPSD00050432151M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00050432151M00
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 150 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz