Home / Fixed Inductors / BPSD00030321750M00
BPSD00030321750M00
detaildesc
BPSD00030321750M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSD00030321750M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type -
Series BPSD
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 75 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 290mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz