Home / Fixed Inductors / BPSA00070758150M00
BPSA00070758150M00
detaildesc
BPSA00070758150M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPSA00070758150M00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type -
Series BPSA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 15 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
DC Resistance (DCR) 60.9mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.2 A
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 14MHz
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz