Home / Fixed Inductors / BPED0010042480NM2E
BPED0010042480NM2E
detaildesc
BPED0010042480NM2E
Chilisin Electronics
Product No:
BPED0010042480NM2E
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type -
Series BPED
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 80 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.394" L x 0.150" W (10.00mm x 3.80mm)
DC Resistance (DCR) 1.1mOhm
Current Rating (Amps) 33 A
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 80A
Inductance Frequency - Test 100 kHz