AU103C106KA76A
detaildesc
AU103C106KA76A
KYOCERA AVX
Product No:
AU103C106KA76A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series AU
Package Bulk
Ratings -
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C