AU033C104KA79A
detaildesc
AU033C104KA79A
KYOCERA AVX
Product No:
AU033C104KA79A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series AU
Package Bulk
Ratings -
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C