AU023A470FA76A
detaildesc
AU023A470FA76A
KYOCERA AVX
Product No:
AU023A470FA76A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0402
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series AU
Package Bulk
Ratings -
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C