AU01ZC682KA72A
detaildesc
AU01ZC682KA72A
KYOCERA AVX
Product No:
AU01ZC682KA72A
Description:
CAP CER 6800PF 10V X7R 0201
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C