AU013A270JA72A
detaildesc
AU013A270JA72A
KYOCERA AVX
Product No:
AU013A270JA72A
Description:
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0201
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 27 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C