AU013A180GA72A
detaildesc
AU013A180GA72A
KYOCERA AVX
Product No:
AU013A180GA72A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0201
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series AU
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 18 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C