AU00ZA160JAG2A
detaildesc
AU00ZA160JAG2A
KYOCERA AVX
Product No:
AU00ZA160JAG2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 16PF 10V COG/NP0
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series AU
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Gold Flash Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 16 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case -
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C