ASRM1JA6K80
detaildesc
ASRM1JA6K80
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASRM1JA6K80
Package:
Axial
Description:
RES 6.8K OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series ASRM
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 6.8 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C