ASRM14JA750K
detaildesc
ASRM14JA750K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASRM14JA750K
Package:
Axial
Description:
RES 750K OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series ASRM
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 750 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.073" Dia x 0.126" L (1.85mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C