ASRM12JB390K
detaildesc
ASRM12JB390K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASRM12JB390K
Description:
RES 390K OHM 5% 1/2W AXIAL
Series ASRM
Package Bulk
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 390 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C