AR30HC102M4R
detaildesc
AR30HC102M4R
KYOCERA AVX
Product No:
AR30HC102M4R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SkyCap® AR
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 1000 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Base Product Number AR30HC
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C