AR215C223K4RTR1
detaildesc
AR215C223K4RTR1
KYOCERA AVX
Product No:
AR215C223K4RTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SkyCap® AR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 0.022 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Base Product Number AR215C
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C