AR215A822J4R
detaildesc
AR215A822J4R
KYOCERA AVX
Product No:
AR215A822J4R
Description:
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
Series SkyCap® AR
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 8200 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Base Product Number AR215A
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C