AR201A330J4R
detaildesc
AR201A330J4R
KYOCERA AVX
Product No:
AR201A330J4R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SkyCap® AR
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 33 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Base Product Number AR201A
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C