AR155C104M4RTR1
detaildesc
AR155C104M4RTR1
KYOCERA AVX
Product No:
AR155C104M4RTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SkyCap® AR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 0.1 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Base Product Number AR155C
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C