AQ14EM1R5BAJME
detaildesc
AQ14EM1R5BAJME
KYOCERA AVX
Product No:
AQ14EM1R5BAJME
Description:
CAP CER 1.5PF 150V 1111
Series AQ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.5 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C