AQ147A240FAJWE
detaildesc
AQ147A240FAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ147A240FAJWE
Description:
CAP CER 24PF 500V 1111
Series AQ
Package Tray
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 24 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C