AQ145C104KAJWE
detaildesc
AQ145C104KAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ145C104KAJWE
Description:
CAP CER 0.1UF 50V 1111
Series AQ
Package Tray
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C