AQ142M431GAJWE
detaildesc
AQ142M431GAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ142M431GAJWE
Description:
CAP CER 430PF 200V 1111
Series AQ
Package Tray
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 430 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C