AQ137M100JA1ME
detaildesc
AQ137M100JA1ME
KYOCERA AVX
Product No:
AQ137M100JA1ME
Description:
CAP CER 10PF 500V 1111
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 10 pF
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C