AQ135M821JA1BE
detaildesc
AQ135M821JA1BE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ135M821JA1BE
Description:
CAP CER 820PF 50V 1111
Series AQ
Package Bulk
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C