Home / Ceramic Capacitors / AQ12EM150FAJME\250V
AQ12EM150FAJME\250V
detaildesc
AQ12EM150FAJME\250V
KYOCERA AVX
Product No:
AQ12EM150FAJME\250V
Description:
CAP CER 15PF 150V 0505
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 15 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C