AQ12EA0R7BAJME
detaildesc
AQ12EA0R7BAJME
KYOCERA AVX
Product No:
AQ12EA0R7BAJME
Description:
CAP CER 0.7PF 150V 0505
Series AQ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 0.7 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C