AQ125A201FAJWE
detaildesc
AQ125A201FAJWE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ125A201FAJWE
Description:
CAP CER 200PF 50V 0505
Series AQ
Package Tray
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 200 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C