AQ125A121JAJME
detaildesc
AQ125A121JAJME
KYOCERA AVX
Product No:
AQ125A121JAJME
Description:
CAP CER 120PF 50V 0505
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 120 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C